Úvod

Najnovšie testy

Prilba Leatt GPX 5.5 – Keď sa dobre skĺbi bezpečnosť, komfort a dizajn
Inak som to do nadpisu ani skrátiť nevedel. Podľa mňa sú to tri hlavné a najdôležitejšie vlastnosti tejto prilby. Prečo a ako som sa pri výbere novej MX helmy dopracoval k Leatt GPX 5.5, som napísal pred časom. Teraz sa na ňu pozrieme bližšie už aj s novými okuliarmi a s najazdenými kilometrami, či skôr motohodinami.
Husqvarna 701 Enduro – Dobrá voľba nielen na endurkovanie
Na cestnú verziu som sa tešil jak malé decko, no na túto som bol hlavne zvedavý. Toľko očakávaní, toľko otázok a snáď všetci chceli, aby to bola úplne dokonalá a najlepšia XL pretekárska enduro mašina.
Husqvarna 701 Supermoto – Pohodlný supermotard nielen na okruh
Tak na túto bielomodrú krásavicu som sa tešil strašne dlho. Už som myslel, že sa ani nedočkám a nepojazdím ju. A vtedy, keď som bol s tým zmierený, tak zrazu prišla ponuka, že poď si pre ňu, bude pripravená.
Porovnanie chráničov rúk Acerbis: X-Force vs. Rally III vs. Rally Pro
Keď som začal jazdiť aj mimo MX trate a zavítal som trochu medzi stromy, veľmi rýchlo som sa rozhodol, že potrebujem nové chrániče rúk.
Denicol čistič a mazač penových vzducháčov
Čistota pol života a kto maže, ten jede. Dalo by sa aplikovať aj v tomto prípade. A preto pri objednávke oleja do benzínu SYN100 som priobjednal ešte čistič a mazať na vzducháč. Doteraz som čistil dvomi metódami. Jednu mi poradil býval šampion malokarpatského pohára a druhú Gaco.
Batohy Acerbis s rezervoárom na vodu
Niekto to nazýva „camelbak“ či „hydrapak“ a niekto len jednoducho po našom, vak na vodu. Je úplne nepodstatné, ako sa to volá, služba, ktorú to má odviesť, je jasne daná. Zabezpečiť dostatok tekutín počas (nielen) športových aktivít.
Forma Dominator Comp – Spolu už štyri roky
Dominator Comp od Formy sú so mnou vo svete offroadu skoro od úplného začiatku Projektu Z cesty do terénu. Ak teda nepočítam prechodové obdobie, kedy som nosil vysokohorské turistické Lowa Tibet a nevybral si poriadne boty na motokros. Máme za sebou štyri roky nielen motokrosu, ale načuchli sme aj do endura a mal som ich párkrát aj na supermoto.
Motokrosové črievičky Acerbis X-Move
Staré čižmy sa už odporúčali, tak som si konečne vybral do terénu niečo nové. Som živočích prieberčivý, špekuľujem a som nerozhodný. Ale nakoniec som z viacerých dôvodov siahol na policu pre X-Move od Acerbisu.